Prie šios iniciatyvos negaliu nesijungti, nes manau, kad dar nevėlu taisyti išties blogą, bet dar pataisomą padėti lietuviškoje žiniasklaidoje, kai laikraščių antraštės, užuot informavusios, klaidina ir dezinformuoja, kai pavadinimais, nuotraukomis, parašais po nuotraukomis formuojama nuomonė, užuot informavus.

Kai žiniasklaida, užuot atlikdama misiją informuoti, nešališkai pateikti bet kurio konflikto ar situacijos vaizdą, tampa susidorojimo su kitaip manančiais įrankiu.

Kai privatizuotoje viešoje erdvėje konkuruojama ne idėjomis, o jėga. Kai „naujųjų lietuvių“ rankose atsidūrusios televizijos, radijo stotys, laikraščiai virsta propagandos ruporais.

Ilgus metus savivaliavę nedidelės, gilesnių demokratijos tradicijų neturinčios šalies mažoje žiniasklaidos rinkoje, iškreiptus santykius tarp žurnalistikos, politikos ir verslo nustatę keli mediamagnatai turi matyti, kad visuomene tai mato, nepritaria ir ieško nauju susikalbėjimo ir bendradarbiavimo formų. Užėję i gzi.lt lietuviškos žiniasklaidos šeimininkai tūrėtų pasijusti nepatogiai.

Tai tik kelios priežastys, kodėl verta dalyvauti projekte…

Šis tekstas buvo publikuotas 2007 m. http://www.gzi.lt  skiltyje „GŽI draugijos blogas“