Europos tiriamosios žurnalistikos fondas (The European Fund for Investigative Journalism) skelbia šaukimą žurnalistiniams tyrimams, kurie peržengtų valstybių sienas, vienytų skirtingų Europos šalių žurnalistų pajėgas ir būtų aktualūs Europos skaitytojams.

„Gerai žurnalistikai reikia gerų idėjų, kompetentingų ir atsidavusių žurnalistų, palaikančių redaktorių, taip pat laiko ir pinigų. Pinigais gali padėti Europos tiriamosios žurnalistikos fondas“, – sakoma fondo pranešime.

Jeigu turite gerų idėjų ir kolegų kitose ES valstybėse, ši galimybė – stiprus argumentas naujienų organizacijoje, kurios vadovas teisintųsi, jog gilesniems tyrimams redakcija neturi lėšų (tai yra, negali leisti Jums gilintis į temą ilgiau nei savaitę, sėdėti užsikniaubus ant duomenų kompiuterio ekrane ir “nieko neveikti“, važiuoti interviu į kitą Lietuvos kraštą, šifruoti įrašus ir segti juos į segtuvus, susirašinėti su kažinkuo elektroniniu paštu be galo be krašto, skaipintis su kolegomis, galvoti, skaityti papildomą literatūrą ir daryti kitus dalykus, kuriuos daro tyrimus atliekantys žurnalistai).

Pasibaigus šaukimui, bus paskirstyti 20 000 €. Prašymus reikia atsiųsi iki rugsėjo 24 d. 9 valandos ryto. Taisykles rasite čia (anglų k.)

GŽI info

>>> grįžti į pradžią