DĖMESIO!  Tekstas, kurį čia nagrinėsime, neturi nieko bendro su tikrove. Tai žurnalistinis pratimas, kurį atliksime viešai, siūlome prisijungti – parašyti, kaip dirbtumėte Jūs.   

Tarkime, kad šis tekstas publikuotas interneto naujienų portale su nuoroda į televizijos laidą. Tema aktuali visuomenei – užkrečiamos ligos plitimas. Pasvarstykime, ar galėtume parašyti geriau gindami viešąjį interesą, laikydamiesi įstatymų, etikos ir aukštesnių profesinių standartų.

PRADŽIA

PAVADINIMAS: Iš Žirmūnų namo, kuriame gyvena lietuviai, sparčiai plinta pavojinga liga, uždaryti  Vilniaus kūdikių namai

ĮŽANGA (LYDAS): Iš miesto centre esančio Žirmūnų rajone stovinčio devynaukščio plinta virusinė liga H, pranešė XTV laida „YYY“.

Per devynis šių metų mėnesius liga H užsikrėtė jau penkios dešimtys asmenų, nors per visus praėjusius metus susirgusių buvo vos 6. Infekcija plinta per nešvarias rankas ir užterštą aplinką.

„Šio viruso pagrindinis plitimo būdas – tai kaip mes vadinam fekalinis oralinis, t.y., virusas išsiskiria su išmatomis ir patenka į žmogaus organizmą per burną. Iš Žirmūnų devynaukščio virusas patenka į viešąjį transportą, prekybos centrus. Mes turime visi pavojų užsikrėsti šiuo virusu“, – sakė Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja A.B.

Paplitus ligai H teko uždaryti Vilniaus kūdikių namus, juose paskelbtas karantinas, paskiepyti darbuotojai ir vyresni nei vienerių metų vaikai.

„Įstaiga uždaryta karantinui, nieko neįleidžiam, nieko neišleidžiam, patys niekur nevažiuojam. Pastebėjom, kaip vieno vaikučio šlapimo pakito spalva ir va taip nutiko. Įtariam, kad galimai mums šitą užnešė iš Žirmūnų devynaukščio, nes yra tėvelių ten gyvenančių, kurie lanko vaikučius. Čia tik spėjam“, – pasakojo kūdikių namų direktorė C.D.

Susirgusių vaikų yra ir keliose sostinės mokyklose, pavieniai lligos H atvejai registruojami globos namuose, kitose įstaigose. Tokio pakilimo šalyje nebuvo pastaruosius penkiolika metų, panašu, kad suvaldyti infekcijos plitimą bus sudėtinga.

„Skiepai yra pagrindinė specifinė profilaktinė priemonė nuo šios infekcijos, tačiau rankų higiena, švarios rankos, kuriomis mes įnešame virusą į savo organizmą, yra taip pat labai svarbi profilaktinė priemonė. Tačiau vien rankų plovimu šiuo atveju, kai jau prasidėjo tas sergamumo pakilimas, mes tikrai labai pavojingo viruso nepažabosime“, – sakė A.B.

PABAIGA

Jūsų komentarų, pastabų ir pasiūlymų laukiame čia, taip pat galite atsiųsti juos mums adresu audracp kringelis gmail.com

 

>>>>> grįžti į pradžią