Lietuvos žurnalistai kartu su Tarptautine žurnalistų federacija (International Federation of Journalists, IFJ), Europos žurnalistų federacija (European Federation of Journalists, EFJ), Žurnalistų gynimo komitetu (Committee to Protect Journalists, CPJ) ir visa pasaulio žurnalistų bendruomene smerkia brutalius Ukrainos saugumo pajėgų išpuolius prieš žurnalistus, nušviečiančius masinius protestus Kijeve.

Remiantis tarptautinių žurnalistų organizacijų duomenimis, pirmosiomis gruodžio dienomis Ukrainoje buvo sužeista daugiau nei 50 žurnalistų. Savo pareigą informuoti visuomenę atliekantys žurnalistai, net vilkinyts oranžines liemenes su užrašu PRESS ir rodantys darbo pažymėjimus, buvo mušami, buvo daužomos jų filmavimo kameros ir kita aparatūra. IFJ duomenimis, tarp sužeistųjų Aleksandr Perevoznik, LigaBusinessInform fotografas, Roman Kuprijanov, Euronews operatorius, sumuštas, kai bandė nufilmuoti sužeistą ant žemės gulintį žmogų, Serhiy Čuzavkov, Associated Press žurnalistas, patyręs galvos traumą, Dmytro Larin, Ukrainska Pravda žurnalistas.

Solidarizuojamės ir reiškiame paramą kolegoms, dirbantiems Ukrainoje. Norinčius paremti nukentėjusius kviečiame prisidėti. Ukrainos žurnalistams rekomendavus, surinkta parama bus skiriama visuomeninės televizijos Hromadske.tv žurnalistams.

Hromadske.tv – jauna pilietinė iniciatyva.  Jos steigėjai – žinomi Ukrainos žurnalistai, siekiantys sukurti nepriklausomą žiniasklaidos kanalą, pateikiantį subalansuotą ir necenzūruotą informaciją apie svarbius socialinius, politinius, ekonominius, kultūrinius ir socialinius procesus. Tai unikalus visuomeninės televizijos kūrimo pavyzdys Rytų ir Centrinėje Europoje. Sumušti du televizijos žurnalistai, Dmytro Gnap ir Jakiv Lubčyč, jų kamera sudaužyta, iš jų atimti telefonai. „Bet kokia pagalba jiems būtų labai svarbi. Jie laikosi vien savo puikios komandos entuziazmu“, sako Kyiv Post vyr. redaktoriaus pavaduotoja Katia Gorčinskaja.

Paramą žurnalistams galima pervesti tiesiogiai per Pay Pal http://hromadske.tv/donate arba per Lietuvos žurnalistų sąjungą:

Lietuvos žurnalistų sąjunga 

Įm. kodas 190806184

A/s Nr. LT32 7044 0600 0027 9270  SEB

Būtina nurodyti paskirtį: parama Ukrainos žurnalistams

Kaip buvo sumuštas Euronews operatorius (ĮSPĖJIMAS: yra smurto ir  baimę galinčių sukelti vaizdų)

2014 03 01 PAPILDYMAS: Didelis ačiū visoms ir visiems, aukojusiems kolegoms Ukrainoje – Hromadske.tv žurnalistams. Ačiū LŽS, parėmusiai iniciatyvą, ir LŽS buhalterei Linai už pagalbą administruojant paramą. Iš viso į LŽS sąskaitą pervesta 2260 LT paramos. Atėmus banko mokesčius (15,20 LT) gauta 2244,80 LT suma kolegų Ukrainoje prašymu konvertuota į eurus. 648,52 EUR išsiųsti į Hromadske.tv sąskaitą. Taip pat kolegų Ukrainoje vardu ačiū visoms ir visiems, kurie aukojo tiesiogiai per Pay Pal. Hromadske.tv žurnalistas Dmytro Gnap, kartu su kolega operatoriumi Jakiv Lubčyč sumuštas lapkričio 30 d., yra vienas iš YanukovychLeaks komandos narių.

>>>>>  grįžti į pradžią